Strona główna Język hiszpański 8 darmowych narzędzi internetowych do uczenia się hiszpańskiego od podstaw

  8 darmowych narzędzi internetowych do uczenia się hiszpańskiego od podstaw

  2386
  0

  Dobra, już zdecydowaliśmy się na nauczanie się hiszpańskiego – mamy motywację, czas, chęć… ale nie mam zielonego pojęcia, jak zacząć?

  Prawdopodobnie na początku każdej osoby, która chce się nauczyć jakiegokolwiek języka nachodzi takie pytanie. W mojej opinii, najlepszym rozwiązaniem dla początkujących jest korzystanie z zajęć za pomocą doświadczonego nauczyciela. Natomiast jeśli nie masz pieniędzy lub chcesz dokształcać się za pomocą materiałów mam dla Ciebie 8 darmowych narzędzi internetowych do nauki hiszpańskiego, które z pewnością  okażą się nieocenione.

  Zaczynajmy!

  Videoele – najlepsza strona www do oglądania filmików wraz ze ćwiczeniami

  Ja osobiście korzystam z tej strony od lat ponieważ filmiki przygotowane są przez nauczyciela języka hiszpańskiego i jest tam dużo filmików, podzielonych według poziomu zaawansowania. Poza tym  każdy filmik zawiera jedną tematykę i twórca przygotował dodatkowe ćwiczenia oraz transkrypcje.

  Wejdź na stronę Videoele

  Español automático – wspaniałe hiszpańskie podcasty do słuchania

  Hiszpańska lektorka Karo Martínez tworzy podcasty z różnej tematyki, np. idiomy, typowe błędy, itd. Wszystkie podcasty są w języku hiszpańskim a do dyspozycji dla każdego są transkrypcje. Długość nagrań wynosi min. 16 min oraz maks. 40 min. Moim zdaniem strona zyskałaby w sposób znaczący, gdyby została rozszerzona o poziom dla początkujących (poziom języka jest B2-C1, czyli średniozaawansowana).

   

  Wejdź na stronę Español automático

  Onoma – „odmieniacz” czasowników

  Najlepsze narzędzie dla chcących się dowiedzieć, jak się odmienia czasownik po hiszpańsku we wszystkich czasach oraz we wszystkich osobach. Jedyny minus? Pokazuje także odmianę w czasach przestarzałych, już nie używanych.

   

  Wejdź na stronę Onoma

  Practiquemos – czyli prosta gramatyka online

  Jeśli chcesz się nauczyć gramatyki ale wolisz korzystać z Internetu niż kupić jakiś nieznany podręcznik, ten portal jest dla Ciebie. Wytłumaczy Tobie gramatykę od podstaw wraz z ćwiczeniami.

  Wejdź na stronę Practiquemos

  Pod niebem Malagi – świetny kanał na Youtube do oglądania filmików po hiszpańsku z polskimi napisami

  Aleksandra Lipa, która prowadzi ten kanał jest Polką ale mieszka na stałe w Maladze. Pokazuje telewidzom ciekawości Hiszpanii oraz Malagi i również nagrywa lekcje hiszpańskiego. Czasem mówi po polsku, czasem po hiszpańsku ale jak jakiś filmik jest realizowany w języku hiszpańskim dodaje polskie napisy – i to świetnia wiadomość dla początkujących!

   

  Wejdź na stronę Pod niebem Malagi

  Practica español – ciekawe artykuły do czytania

  Podzielone na działy według poziomu zaawansowania, można poczytać krótkie teksty o różnych tematach: ekonomia, nauka, kultura…

   

  Wejdź na stronę Practica español

  Duolingo – codzienna praktyka hiszpańskiego słownictwa

  Czy lubisz uczyć się nowych słówek z karteczek? No to Duolingo jest właśnie dla Ciebie. Posortowany według tematów, poziomu zaawansowania i liczby słów dziennie, po kliknięciu na karteczkę możesz wysłuchać wymowę słowa. Nawet nie musisz się rejestrować, po prostu wybierz język hiszpański w opcjach i… start! Naucz się codziennie kilku nowych wyrazów.

   

  Wejdź na stronę Duolingo

  Open language exchange – czyli hiszpański za polski

  A co z mówieniem? Czy muszę iść do jakiegoś hiszpańskiego baru, by rozmawiać po hiszpańsku?  Osobiście tak bym zrobiła, nie tylko aby poznać miłe osoby hiszpańskojęzyczne ale też aby cieszyć się miłą atmosferę miejsca. Ale jeśli wolisz zostać w domu, szczególnie zimą polecam ten portal internetowy, poprzez który możesz znaleźć ludzi z całego świata, którzy chętnie by wymienili hiszpański za polski lub inny język, który znasz.

  Wejdź na stronę Open language exchange