Strona główna Kultura i zwyczaje Co kraj to obyczaj! Hiszpańska nadzieja na wygraną w Loterii Świątecznej

  Co kraj to obyczaj! Hiszpańska nadzieja na wygraną w Loterii Świątecznej

  229
  0

  22 grudnia rozpoczynają się w Hiszpanii Święta Bożego Narodzenia. To właśnie tego dnia dzieci idą po raz ostatni do szkoły. Przerwa w szkole trwa w Hiszpanii aż do 7 stycznia.

  Tego samego dnia, ma miejsce również bardzo ważne wydarzenie czyli ogłoszenie wyników świątecznego losowania. Hiszpanie uwielbiają brać udział w różnego rodzaju losowaniach, nie tylko w święta ale i przez cały rok! Przyznam szczerze, że podchodziłam do tego bardzo sceptycznie ale…..i na mniej przyszła kolej! Wciągnęłam się w losowania, loterie i zdrapki!

  WYNIKI LOSOWANIA

  Ogłoszenie wyników świątecznego losowania jest to moment, w którym rozpoczyna się okres świąteczny w Hiszpanii. Jest to jedna z największych loterii, dlatego uczestniczy w niej tysiące ludzi, którzy mają cichą nadzieję na wygranie wielu milionów euro.

  Losowanie to odbywa się nieprzerwanie od 1763 roku, od czasów panowania Karola III. Nawet wojna cywilna nie doprowadziła do zawieszenia obchodów losowania. Podczas wojny zrobiono dwa losowania, po jednej dla każdej ze stron walczących!

  Radio i telewizja transmitują losowanie godzinami a miliony ludzi słuchają dzieci wyśpiewujące zwycięskie liczby. Główna nagroda jest znana jako El Gordo.

   

  KUPONY

  Loteria opiera się na kuponach, na których znajduje się dziesięć pięciocyfrowych numerów. Ten unikatowy pięciocyfrowy numer jest drukowany na każdym kuponie oraz na późniejszych seriach tego kuponu.

  Koszt jednego kuponu wynosi 200 euro i nie wszyscy mogą sobie na taki wydatek pozwolić, szczególnie teraz, w czasach kryzysu. Dlatego też, często są sprzedawane pojedyncze numery.

  W przypadku kupna jednego numeru (koszt około 20/25 euro) można wygrać 10% głównej nagrody.

   

  REKLAMY

  W Hiszpanii reklama loterii bożonarodzeniowej jest tradycyjnie przeprowadzana w zimowej kampanii reklamowej. Reklamy zachęcające do kupna kuponu nabrały wielkiego znaczenia. Sam charakter reprezentuje ducha i radość z nadchodzących świąt.

   

  CZY MAM SZANSĘ NA WYGRANĄ?

  Szczerze mówiąc nie wiem. Według oficjalnych danych istnieje 86 % szans, że….nie wygram nic i tylko 0,00001 procent, że wygram główną nagrodę.

  Szansa na wygraną jednej z nagród to zaledwie….5 procent! Ale myślę, że warto wziąć udział w tym losowaniu, choćby dlatego, że (jak mawiają) nadzieja umiera ostatnia ?