Strona główna Kultura i zwyczaje Czy Hiszpanie są leniwi?

  Czy Hiszpanie są leniwi?

  268
  0

  Czy Hiszpanie są leniwi?

  Obalamy mity i stereotypy jakie krążą wokół Hiszpanów!

  1. Hiszpanie są leniwi

  Ahh…ci Hiszpanie! Tylko im palmy w głowach! Zawsze mówią tylko “mañana”, przecież tak nie można.

  Na pewno nie raz słyszeliście te stwierdzenia. A może sami tak myślicie? Nie ma się czego wstydzić.

  Faktem jest, że Hiszpanie potrafią cieszyć się życiem. “Życie jest tylko jedno”- ciągle powtarzają.

  Hiszpanie żyją tu i teraz i nie martwią się tym co już za nimi. Nie myślą też zbytnio o przyszłości bo co ma być to będzie!

  Nieprawdą jest jednak stwierdzenie, że Hiszpanie to naród bardzo leniwy. Życie w niektórych hiszpańskich miastach może się toczyć wolniej, a nawet bardzo wolno, ale taki jest już hiszpański styl życia.

  W dzisiejszych czasach (czytaj w dobie kryzysu), Hiszpanie bardzo szanują swoją pracę. Zdają sobie sprawę, że utrata pracy może oznaczać dla nich brak dochodu przez następne 2 lub 3 lata. W Hiszpanii jest bardzo ciężko z pracą więc nic dziwnego, że Hiszpanie w pracy dają z siebie wszystko.

  2. Hiszpanie biją kobiety

  Hiszpańska prasa i telewizja często podaje informacje na temat przemocy domowej. Nie oznacza to jednak, że takie przypadki zdarzają się na porządku dziennym.

  Wręcz przeciwnie! Przemoc domowa to bardzo ważny temat w Hiszpanii i dlatego też jest on tak nagłaśniany. Kiedy kobieta zgłosi na policje, że została pobita albo uderzona, mężczyzna trafia do więzienia.

  Dlatego też, zdarzają się i takie przypadki kiedy kobieta celowo zgłasza pobicie, które tak naprawdę nie miało nigdy miejsca! (niestety!)

  3. Wszyscy Hiszpanie są bardzo otwarci!

  Oj nie!  Większość Hiszpanów z Południa jest bardzo otwartych na kontakty z innymi ludźmi.

  Hiszpanie z Północy są zazwyczaj bardziej nieśmiali i zamknięci w sobie. Jest to związane oczywiście z klimatem.

  Na Południu kraju jest o wiele cieplej i ludzie spędzają większość swojego czasu rozmawiając z innymi na ulicy. Na Północy jest za to chłodniej i częściej przebywa się w domu z rodziną.

  4. Hiszpanie są bardzo katolicy

  Pomimo, że w Hiszpanii jest bardzo dużo kościołów to….świecą one pustkami. Hiszpanie nie przywiązują zbyt wielkiej wagi do religii i kościoła.

  5. Hiszpanki to kury domowe

  Wszystko można o Hiszpankach powiedzieć, ale nie to, że są kurami domowymi! Nie ma nic złego jeśli kobieta zdecyduje się pozostać na utrzymaniu męża, ale w Hiszpanii to….raczej niemożliwe.

  Po pierwsze,  Hiszpanki są bardzo niezależnymi kobietami a po drugie obecna sytuacja w Hiszpanii nie pozwala na utrzymanie się tylko z jednej pensji. Przykre…ale prawdziwe.

   

  A wy? Jakie inne hiszpańskie stereotypy słyszeliście i co o nich myślicie?